Вдохновляет

Сюди варто піти із дитиною: виставка Марії Приймаченко

Сюди варто піти із дитиною: виставка Марії Приймаченко
Добавить в избранное

ВИХОВАННЯ І МИСТЕЦТВО ЙДУТЬ ТІСНО ПРИТИСНУВШИСЬ ОДНЕ ДО ОДНОГО. ТАКА ЗАРАЗ ТЕНДЕНЦІЯ І ЦЕ НЕ МОЖЕ НЕ ТІШИТИ. ПОСІБНИКИ «ЯК ГОВОРИТИ ІЗ ДІТЬМИ ПРО МИСТЕЦТВО», ОКРЕМІ КЛАСИ ІЗ СПІЛЬНОГО ХУДОЖНЬОГО РОЗВИТКУ МАМИ І ДИТИНИ, ПРОСУНУТІ РОЗВИВАЛКИ… ВСЕ ПОКЛИКАНЕ СФОРМУВАТИ У ВАШОЇ ДИТИНИ САМЕ ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ (ПРО EQ ОСТАННІМ ЧАСОМ НЕ ГОВОРИВ ХІБА ЩО ЛІНИВИЙ).

Тож навіщо так далеко йти (із книгами і класами), якщо можна піти ближче? А саме – в стіни величного Мистецького Арсеналу. Від 9-го лютого тут відкрита виставка НЕОСЯЖНЕ. МАРІЯ ПРИЙМАЧЕНКО, де зібрана рекордна кількість робіт унікальної мисткині.

І як людина, яка вже доторкнулась до генія Приймаченко, можу порадити щиро: сюди варто піти із дитиною. Бо ж і сама збираюсь зводити старшу (три із половиною роки). Можливо навіть захоплю молодшого (рік і місяць). Адже на відкритті були помічені батьки із дітьми. Останні з котрих чудово почувались в натовпі чисельної юрби.

Чому саме на Приймаченко? А ви загугліть це ім’я. Побачите більше десятку картин в одній тематиці. Та головна відмінність – це вибух кольору і особлива форма, що притаманна всім героям робіт (звірям і людям). Напрямок, в якому творила Марія Приймаченко називають наївним, проте він глибокий і наповнений. Які переваги подарує знайомство із картинами для дітей? Дуже просто. Роботи видатної художниці яскраві і промовисті. Для них не потрібно пояснень. Тваринний світ і світ флори ніби вигулькнув із дитячої казки. Проте, якщо дитині буде мало візуальних вражень, ви злегка можете пройтись картками із назвами робіт: вони вас потішать. Тут і “Лисиця і Ворона”, “Журавлики”, “Летючий кінь” – для малят. І “П’яний цирк”, роботи на тему чорнобильських реакторів – для дорослих.

Та головне – потужні враження від особистого рандеву із роботами генія не замінити нічим. Мистецтво неабияк впливає на особистість. Непомітно, не агресивно, проте дуже рішуче. Вам буде що посмакувати наприкінці.

Щодо побутових порад, то на виході ви зможете придбати симпатичну футболку із зображенням фантастичного звіра для своєї дитини чи навіть собі (100% котон нам у поміч!) або ж перекусити в пироговій “Николай”, що дуже зручно розмістилась біля входу в експозиційні зали.

Більше про творчість Марії Приймаченко ви можете дізнатись тут.

Вхід на виставку платний: для дорослих – 60 грн, для дітей віком до 12 років – 20 грн

Опубликовано
10 февраля 2016г.